• Açıklama

Açıklama

Mobil Ozon Sistemleri

“Coronavirüs grubu mikroorganizmalar ozon karşısında 0,3 sn dayanabilir.” Thailandmedical Academy.

Ozon bir dezenfekte ürünü değildir. Ozon bir sterilizasyon ürünüdür. Kimyasal madde veya zehir içermez. Ozonla sterilize edilen bir mekanda kapı kolları, kapı altları, kapı üstleri, raf altları, raf üstleri hatta klasör içleri dahil tüm ulaşılamaz noktaların virüs, bakteri vb. mikroorganizmalardan arındırıldığını biliyor musunuz?

 

Alp ZFX Serisi Mobil Ozon Sistemleri

Alp ZFX serisi mobil ozon ünitelerini eczaneler, ofisler, lokantalar, konutlar, işyerleri, ofisler, fabrikalar, ulaşım araçları gibi tüm kapalı mekanlarda kullanabilirsiniz. Mobil ozon ünitelerini kullanırken kullanım koşullarına riayet etmeniz çok önemlidir.

 

Alp ZFX Serisi Mobil Ozon Ünitesinin Kullanımı

Alp ZFX serisi mobil ozon cihazları kapalı mekanlarınızı sterilize etmek için tasarlanmışlardır. 3.500 gram ağırlığında ve taşınabilir cihazlardır. Sessiz çalışırlar.

 

Kullanmaya başlamadan önce;

  • Ortamdaki canlıları dışarı çıkarın.
  • Ozon cihazını çalıştırın.
  • Ozonlama işlemi bitince ortamı havalandırın.
  • Alp ZFX serisi mobil ozon cihazlarını çalıştırmak için on-off anahtarını açmanız yeterlidir. Kullanımı oldukça kolaydır. Herhangi bir kimyasal veya ilaç içermez.Ozon üretirken ortamdaki oksijeni kullanırlar. Ozonu korana deşarj yöntemiyle üretirler. Herhangi bir sarf malzeme maliyetleri yoktur. Sterilizasyon sonrasında kalıntı bırakmazlar. 9.000 saat sonra ozon jenaratörünün yenisi ile değiştirilmesi gerekir. 220 volt enerji ile çalışırlar. Modeline göre 100 veya 200 watt enerji harcarlar. Enerji tüketimleri çok azdır. Hava emişindeki poliüretan filtre kirlendiği zaman yıkayarak tekrar kullanabilirsiniz.

 

Alp ZFX Serisi Mobil Ozon Ünitelerinin Teknik Özellikleri:

Model ALP ZFX 10 ALP ZFX 20
Kullanım alanı 300 m3 600 m3
Giriş voltajı 220 v 220 v
Ozon çıkışı 10 g 20 g
Yüksek gerilim  5.000 v 10.000 v
Enerji tüketimi 100 w 200 w
Koruma sınıfı IP 55 IP 55
Besleme Kuru hava veya oksijen Kuru hava veya oksijen
Üretim metodu Korona deşarjı Korona deşarjı
Soğutma tipi Fanlı ortam havası Fanlı ortam havası
Zaman ayarı Dijital timer Dijital timer
Koruma filtresi Poliüretan filtre Poliüretan filtre
Kullanım ömrü 9.000 saat 9.000 saat
Çalıştırma şekli On-off anahtarı On-off anahtarı
Çalışma göstergesi Led ışık Led ışık
Kasa yapısı Paslanmaz Paslanmaz
Taşıma Plastik kulp Plastik kulp
En*boy*yükseklik 210*270*270 mm 210*270*270 mm
Ağırlık 3.000 gr 3.600 gr

Ozon Gazı İnsan Sağlığına Zararlı mıdır?

Ozon gazı, soluduğumuz havadan ya da saf oksijenden elde edilir. Kararsız yapısı nedeniyle görevini tamamladıktan sonra tekrar hammaddesi olan oksijene dönüşür. Kalıntı bırakmayan doğal bir dezenfektan oluşu ve sürekli teneffüs edilmediği taktirde insan sağlığına zararlı değildir.

Ozon kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı kısıtlamalar bulunmaktadır. Dünya Sağlık Teşkilatı tarafından insan bulunan ortamlarda ozon miktarınının 0,05 ppm’ i aşmaması tavsiye edilmektedir. Bu miktarın üzerinde ozona maruz kalındığında üst solunum yollarında tahrişe rastlanabilir. 0,05 ppm zaman süreli verilirse  zararlı etkisi yoktur.

Amerika Birleşik Devletlerindeki EPA, OSHA, USDA ve ACGIH kuruluşları, 0,10 ppm miktarındaki ozon seviyesine 8 saat süreyle maruz kalmanın olumsuz etkisi olmadığını tespit etmiştir.

Mobil ozon üniteleri ile ilgili her türlü teknik ve ticari taleplerinizin karşılanması için firmamızla irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

Call Now ButtonHEMEN ARA
WhatsApp WhatsApp Destek