Kumaş Kanallar

[title text=”Merhaba”]

Avrupa’nın en yüksek kalitede, öncü teknolojiler ile çeyrek asırdır kumaş kanal üretiminde lider firması Prihoda’yı kısaca tanıyalım. Kumaş kanallar ile ilgili detaylı bilgi, resim ve videolara ilgili bölüm başlıklarından ulaşabilirsiniz.

[title text=”Kumaş Kanal ve Difüzörlerin Fonksiyonları” tag=”h2″]

Ürünlerimiz aynı anda hem hava kanalı hem hava dağıtım ve toplama ekipmanlarıdır. Ürünlerimizi pozitif basınç hava dağıtım sistemleri (kumaş kanal ve difüzörler) ve hava egzozu için negatif basınç (emiş) kanalları olarak ikiye ayırıyoruz.

[title text=”Difüzörlerden hava dağıtımı” tag=”h3″]

Difüzöre kanal başından veya giriş adaptörlerinden sağlanan toplam hava debisi V, farklı yollardan dağıtılabilir:

[title text=”Her zaman doğru olan: V = A + B + C + D + E + F + G” tag=”h4″]

(A, B, C, D, E, F, G değerlerinden bazıları 0 olabilir)

Hava kumaş difüzörlerden farklı büyüklüklerde ve pozisyonlarda delikler aracılığı ile dağıtılır. Bu farklı delik boyutları ve üfleme yönleri, farklı debilerle beraber çok çeşitli çözümler sunar. Hava dağıtım çeşitliliğinde imkanlar düşük hızda hava dağıtımından uzun mesafe yönlendirilmiş hava dağıtımına kadar uzanır. Mikroperforasyon adı verilen 200 – 400 µm çapında deliklerden yapılan hava dağıtımı düşük hız ve yüksek karışım oranında bir dağıtımdır. Perforasyon ise 4 mm veya daha büyük deliklerden yapılan ve havanın yönlendirilmesini sağlayan hava dağıtımı şeklidir. Farklı uzaklıklarda hava hızları hesaplanırken, besleme havasının yanı sıra sıcaklık farkları da dikkate alınmalıdır.

[title text=”Kumaş kanal hava atış mesafesi” tag=”h4″]

Hava atış mesafeleri difüzördeki statik basınç ve hava sıcaklığına bağlı olarak değişiklik gösterir.

Difüzörden belirli uzaklıklardaki hava hızları tüm etikileri göz önüne alan ve sürekli yenilenip gelştirilen yazılımımız ile hesaplanabilir. Program, özellikle difüzördeki basınçları, hava dağıtım deliklerinin yer ve boyutlarını, sıcaklık farklarını dikkate alır. Tüm hesaplamalarımızı tamamen doğrulayabiliriz. Seçim programımızın hava hızını güvenilir olarak sağlayamadığı durumlarda (çevre etkileri, farklı hava akışlarının etkileri vb.), Fluent programı ile hesaplama sunabiliriz.

Genelde, kumaş kanallar geleneksel kanallarla aynı hava hızlarında kullanılırlar. Uygulanabilen maksimum hız kullanım alanına göre aerodinamik ses seviyesi ile sınırlandırılır. Bunun dışında sınırlandırma, kanalların titremesine yol açabilecek türbülansın oluşmaması için yapılır.Öze debi durumu, statik basınç ve kumaş ağırlığı dikkate alınmalıdır.

[title text=”Negatif basınç kanalları hava girişi” tag=”h3″]

Negataif basınç kumaş kanallarına hava girişi için sadece perforasyon delikleri kullanılır.

[title text=”Kumaş kanallar ile hava dağıtımı” tag=”h3″]

Geçirgen olmayan veya izolasyonlu kumaş kanallar ile hava dağıtılacak alana taşınır. Dirsek, redüksiyon ve tüm şartlara uygun fittingleri kumaştan üretebiliyoruz.

[title text=”Kumaş Kanalların Teknik Özellikleri” tag=”h2″][title text=”Kesit” tag=”h3″]

Ayrıca, bu şekiller arasında bağlantı parçaları da üretiyoruz. S ve T tipi kesitler, eksiksiz bir montaj durumunda bile esnekliği sebebi ile basınca göre belli bir deformasyona uğrar.

[title text=”Boyut” tag=”h3″]
kumas-kanal-boyutlar

Biz, 100 mm ile 2000 mm arasında, spesifikasyonlara uygun olarak tüm boyutlarda kumaş kanal ve difüzör üretiyoruz. Bağlantı parçaları her zaman teknik dökümanda belirtilenden 10-15 mm daha uzundur. A ve B değerleri temel serisi: 100, 125, 160, 200, 250, 315, 400, 500, 630, 710, 800, 900, 1 000, 1 120, 1 250, 1 400, 1 600, 1 800, 2 000.

[title text=”Uzunluk” tag=”h3″]

Kumaş kanal ve difüzörlerin uzunluğunun belirlenmesi ilk olarak alana bağlıdır. Genelde, aynı hava akımı bir alana 1m’den 200 m’ye kadar uzun difüzörlerle sağlanabilir. Uzunluk, kullanılan malzemeye, modifikasyon şekline ve fan basıncına bağlıdır

– Bağımsız parçalar fermuarlarla bağlanır, fermuar adedi müşteri talebine göre değiştirilebilir.

– Teknik değerlerde sadece toplam uzunluk (A+B+C) belirtilir, kanallar ve difüzörler üretim sırasında bölünürler.

[title text=”Basınç” tag=”h3″]
kumas-kanal-basinc-dagilimi

Kumaş kanal ve difüzörlerin basınç kayıpları geleneksel kanallara çok benzerdir. Karmaşık bir kumaş hava dağıtım sisteminin basınç kaybı hesabı galvaniz kanal gibidir. Kumaş kanal ve difüzörlerin şekillerini koruyabilmeleri için gerekli olan minimum static basınç seçilen kumaşın ağırlığına bağlıdır. Hafif malzemeler için 20 Pa yeterli olurken orta ve yüksek ağırlıkta kanallar için 50 Pa gerekir. Kumaş difüzörler boyunca dağılan basınç geleneksel kanallardan farklıdır çünkü azalan debi ile doğrusal hız da azalır. Dağırım sistemi veya kanalların tasarımını doğrulamak için bize ulaşın.

[title text=”Sonlandırma Tipleri” tag=”h3″]
[title text=”Kumaş Kanal Montajı” tag=”h2″]

Prihoda kumaş kanlların montajı hızlı ve basittir ve minimum sayıda iyi tasarlanmış parçalar içerir. Montaj genel olarak geleneksel sistemlerden {5c05104d25a160a302994fd264e5232becf58ecaaca586c74d1b9579d3a17979}70 daha az zaman alır.

[title text=”Kumaş Özellikleri” tag=”h2″][title text=”Yüksek kalitede kumaşlar” tag=”h3″]

PŘÍHODA s.r.o. kullanılan malzemenin kalitesine çok önem verir. Tüm kumaşlarımız yüksek kalitede değerler yakalamak için bir çok uzun üretim safhasından geçen özel kumaşlardır. Prihoda Premium (PMI/NMI) kumaşlarek bir maliyet olmadan aşağıda listelenen tüm özelliklere standart olarak sahiptir.

[title text=”Yüksek dayanım” tag=”h4″]

Temel Klasik, Premium ve Geri dönüşüm (PMS/PMSre/NMS/NMSre/PMI//NMI) kumaşlarımız dokuda 1800 N/10mm, dokumadan 1000 N/10mm optimum sertlik sağlar. Bu değerler sayesinde, kumaşın zarar görmesi pratik olarak söz konusu değil.

[title text=”Yüksek yangın direnci” tag=”h4″]

PMI/NMI/PMS/NMS fkumaşlar EN13501-1 standartlarına göre mükemmel sonuçlarla sertifikalandırılmıştır. Sahip oldukları B-s1,d0 klasifikasyonu ateşin ilerlemesini engelledikleri, minimum duman üretimi ve eriyen malzemeden sıfır damplama anlamına gelir. Cam (NHE) kumaş A sınıfnın taleplerini karşılar requirements. Klasik, Premium and Geri dönüşüm (PMI/NMI/PMS/PMSre) kumaşları da ABD normu UL 723 sertifikalıdır.

[title text=”Yoksanabilir partikül dökümü” tag=”h4″]

Sonu olmayan ipliklerin kullanımı sayesinde istisnasız tüm kumaşlarımız class 4 alanlarda kullanılabilir. Laboratuvar testleri çalışma sırasında nerdeyse sıfır partikül dökümü olduğunu göstermiştir. PMI/NMI’da dokunmuş karbon iplik kumaşın yüzeyindeki elektrik yükünü yok ediyor.

[title text=”Antistatik etki” tag=”h4″]

Dokunmuş karbon fiber in Premium (PMI/NMI) ve Durable (NMR) kumaşlardaki dokunmuş karbon fiber kumaş yüzeyinde biriken tüm elektrik şarjını kaldırır.

[title text=”Antibakteriyel etki” tag=”h4″]

Premium (PMI/NMI) ve Dayanıklı (NMR) kumaşlara, kumaşların yüzeyine yerleşmesi halinde hiç bir bakterinin yaşamasına olanak tanımayan özel bir işlem uyguluyoruz. Bu etki yıkama sonrası da kalıyor. On yıkamadan sonar hala normları karşılayacak seviyede kalan kumaşlar, az yıkama sayısı göz önüne alındığında sürekli bir antibakteriyel etkiye sahiptir.

[title text=”Kolay bakım” tag=”h4″]

Kumaşlarımız sonu olmayan ipliklerle yapılır ve havadaki tozu dokusunun içine almaz. Hava deliklerden dağıtılır ve normal bir ortamda kumaşların iç yüzeyi nerdeyse tamamen temiz klaır. Tek ihtiyaçları olan bakım dış yüzeyin tozunun alınmasıdır. Yıkanma genelde hijyenik veye estetik sebeplerle yapılır.

[title text=”Görüntünün sürekliliği” tag=”h4″]

Sonu olmayan iplikler sayesinde bir çok kez yıkanan kanalların bile görüntüsü değişmez. Premium, Klasik ve Geri Dönüşüm (PMI/NMI/PMS/NMS/PMSre/NMSre) malzemelerimiz bir çok bakımdan sonra hala estetik özelliklerini korurlar.

[title text=”Doğru malzeme seçimi” tag=”h3″]

1) Klasik(PMS, NMS) veya Premium (PMI, NMI)

Premium kumaşlar, Klasik kumaşlardan farklı olarak anti-bakteriyel ve anti-statik özelliklerini barındırırlar. Bu özellikler sadece yüksek hijyenik beklentileri olan veya toprak ile kumaş yüzeyi arasında voltaj farkının engellenmesi gereken alanlarda talep edilir. Her iki kumaş sınıfı da aynı yangın direnci sınıfında olsalarda Premium kumaşlar ek olarak daha az duman çıkarma ve damlama yapack şekilde özel modifikasyondan geçer.

2) Gerçirgen (PMS, PMI, PLS) veya geçirgen olmyan (NMS, NMI, NLS, NMR)

Geçirgen kumaşların kullanımının tek sebebi kumaş yüzeyinde yoğuşmayı engellemektir. Eğer çiylenme noktasının altında sıcaklıklarda bir soğutma yapılırsa, geçirgenn olmayan kumaşlar metal kanal özelliği gösterecektir. Bu durumlarda ya geçirgen kumaş kullanılmalıdır, ya da çift katmanlı veya izolasyonlu kanal alternatiflerinden yararlanılmalıdır.

3) Hafif malzemeler (PLS, NLS)

Düşük maliyetleri daha kısa garanti süresi ve kullanım ömrü ile dengelenmiştir. Diğer kumaşlara kıyasla, bu hafif malzemeler yıkamalarda daha çabuk yıpranırlar ve 50’den fazla yıkama kaldıramazlar. Düşük ağırlıkları sayesinde kolay idare edilirler.

4) Folyolar ve yüzey kaplı kumaşlar- Folyo (NLF), Plastik (NMF), Cam (NHE), Yarı şeffaf (NMT)

Çamaşır makinesinde yıkanamazlar ancak diğer taraftan su ile silerek kolayca temizlenebilirler. Ekonomik yönü göz önünde bulundurulduğunda, folyo en uygun malzemedir.

5) Geri dönüşüm kumaşları (PMSre, NMSre)

PET şişelerin geri dönüştürülen elyaflarından üretilirler ve kullanımları çevreyi korumaya yardımcı olur. Bu kumaşın her metrekaresi 13 adet PET şişenin çöplükleri doldurmasını engeller. Geri dönüşüm malzemeleri teknik özellik olarak Klasik malzemelerle aynı özellikleri taşır.

6) Renkler

Kumaşlarımızın çoğu düzenli olarak aşağıda belirtilen 9 renkte mevcuttur.Özel renk taleplerinde teslimat süreleri uzar.

[title text=”PMS, PMI, NMS, NMI Kartela” tag=”h5″]
[title text=”PLS, NLS Kartela” tag=”h5″]
[title text=”NMSre Kartela” tag=”h5″]
[title text=”PMSre Kartela” tag=”h5″]
[title text=”NHE Kartela” tag=”h5″]
[title text=”NLF Kartela” tag=”h5″]
[title text=”NMR Kartela” tag=”h5″]
[title text=”Kumaş Kanallarda Özel Tasarımlar” tag=”h2″]

Biz her durum için bir çözüm üretiyoruz. Herşey modern test odalarımızda ürün geliştirme mühendizlerimiz tarafından test ediliyor. Tüm ürünlerimiz siparişe özel üretiliyor ve bruada belirtilmeyen şartlarda talepleriniz için özel ekipman veya tasarımlar sunmaya hazırız. Lütfen bizimle iletişime geçin.

[title text=”Özel taleplere çözümler” tag=”h3″][title text=”Membran difüzör” tag=”h4″]

İki tip difüzör bir araya geliyor. Sızdırmaz hafif bir kumaştan üretilen membran, difüzörün merkezine yatay olarak dikiliyor.Membran, üst veya alt yüzeyi değişken olarak kaplıyor. Membranın ön ucu servo motor ile kontrol edilen bir kanada bağlı. Bu sayede genelde ısıtma ve soğutma için kullanılan iki pozisyon arasında seçim imkanı sunuyor. Isıtma anında membran difüzörün üst yüzeyini kaplıyor ve hava alt yüzeydeki deliklerden aşağı doğru yönlendiriliyor. Soğutmada membran alt yüzeyi kaplıyor ve hava sadece üst yüzeydeki geçirgen kumaştan veya mikroperforasyon deliklerinden dağıtılıyor.

[title text=”Kanat” tag=”h5″ color=”#09c4bb”]

İki mod arasında değişim için kullanılır. Kanal tipine göre Classic (PMS/NMS) veya Premium (PMI / NMI) malzemeden üretilmiştir; iç iskelet ve dış çerçeve galvaniz çelik.Uzunluk her zaman 400 mm. Kanat 220 V veya 24 V bir servo motor içerir.

[title text=”Difüzör” tag=”h5″ color=”#09c4bb”]

Membran her zaman dairesel yüzeyin yarısını kaplar ve diğer yarısını hava tedariği için açık bırakır.

[title text=”Membranlı fanus difüzör – yüksek hava debileri” tag=”h4″]
membranli-fanus-difuzor

Çift katmanlı orijinal yapı ve gerçigen olmayan membran hava yönünün değiştirilmesini sağlar. Hava tedariği perfore kumaştan yatay olarak tüm yanlara veya dik olarak aşağıya yönlendirilebilir. Yön değişimi servomotor ile veya manuel olarak kontrol edilebilir. Membran kanadının paslanmaz çelik malzemesi dışında, herşey tamamen kumaştan üretilmiştir ve çamaşır makinsinde temizlenebilir. Difüzör çok hafif ve montaj için tüm gereken hava beslemesine bağlanması.

[title text=”Negatif basınç difüzörü – kumaş emiş kanalı” tag=”h4″]
kumas-emis-kanali

Sadece dikdörtgen veya içgen kesitlerde üretilebilir. Fonksiyonellik için kumaşın enine ve boyuna mükemmel şekilde gerdirilmesi gerekir.Uzunlamasına gerdirme profillerdeki vidalı gerdirme ile, enine gerdirme dişli tijler veya ağırlık (üçgen kesitte) ile sağlanır. Hava, kanalın içinekanal boyunca yüzeyin istenilen yerine açılan perforasyon delikleri ile emilir. Homojen hava emişi talebini dereceli olarak delik aralıklarını ve boyutlarını değiştirerek karşılıyoruz. Kanalların tamamının düzenli olarak temizlendiği alanlarda kullanımı bekliyoruz. Negatif basınç kumaş kanalları kolayca montaj sisteminden ayrılır, fermuarlarla parçalara bölünür ve tamamı yıkanır. NMI malzeme kullanılmışsa (gümüş nano tabaka bulundurur), kanal antibakteriyeldir.

[title text=”Defrost Damperi” tag=”h4″]

Defrost damperi (DeDa) evaporatör fanını kapatarak defrost işlemini hızlandırır. Soğutucunun düzgün kapatılmasını engelleyen ve hidrofobik işlemi ile donymayı önleyen NLW kumaştan üretilir.

1. Damper, fan çalışır durumdayken açıktır ve soğuk havanın geçişine izin verir. Hava debisi damper tarafından hafifçe kısıtlanır. Gerçek değer fanın eğrisine ve damperin yapısına bağlıdır.

2. Damperin kumaşı, soğutucu durduğunda yerçekimi gücü ile fanı kaplar. Soğutucudan hava geçişini engeller ve defrost işlemini hızlandırır.

3.Damperin sonunda çapın ayarlanması için tokalı bir daraltma şeridi bulunur. Devreye almada hava akışını minimal düzeyde etkileyecek, ancak titreşime izin vermeyecek doğru çapı bulmak önemlidir

[title text=”Kumaş Difüzör SquAireTex ®” tag=”h4″]

SquAireTex kumaş karolar ortam havası ile besleme havasının mükemmel karışımını sağlar. Yapı alüminyum çerçeve üzerine yerleştirilen kumaş karo yüzeyine ultrasonic kaynaklanan kumaş ceplerden meydana gelir. SquAireTex difüzörler sabitleme gerekmeden kolayca monte edilir. Çok düşük ağırlığı nedeniyle, asma tavan çerçevesinin üzerine yatırılabilir. Dizfüzörün tamamı yıkama için kolayca alüminyum çerçeveden ayrılır. Standart 9 kumaş renginin her biri iç ortama uygun olacak şekilde farklı kombinasyonlarda kullanılabilir. Bağlantı kutusu eşit hava dağılımını optimize edecek şekilde tasarlanmıştır ve izolasyonlu malzemeden üretilebilir. 3 çeşit SquAireTex difüzör vardır, (1) Swirl (2) Flow ve (3) Perfo.

[title text=”İzolasyonlu Kumaş Kanallar” tag=”h4″]

Makine dairesi ile havalandırılan mekan arasında iklimlendirilmemiş alanlarda ısı kaybını azaltmak için kullanılır. 3 cm’lik dokunmamış polyester bir tabaka izolasyon olarak (EN 13501‘e göre yangın direnci sınıfı B-s2,d0) kullanılır ve hafif iç kumaş ile genelde orta ağırlıkta dış kumaşın arasına dikilir. Dikiş işlemi izolasyon kalınlığını 20-30 mm arasında azaltır. Ulaşılan azami ısı geçirgenliği kat sayısı 1.8 W/m2 K’dir. Genellikle 250 mm çaptan başlayan 2 metrelik parçalar temin ediyoruz. Her 1 m’de 1 tekerlek. İzolasyonlu kanal aynı zamanda mükemmel ses emme yeteneğine sahiptir.

[title text=”Çift Kanal” tag=”h4″]

Yoğuşma genellikle çift kanal kullanımı ile önlenir. Ar tabaka ihmal edilebilir bir hava debisi (toplam debinin {5c05104d25a160a302994fd264e5232becf58ecaaca586c74d1b9579d3a17979}1’i) ile doğru pozisyonda tutulur. Isı transfer katsayısı 3.5 W/m2 /K’a kadar çıkar.

[title text=”Antistatik Tasarım” tag=”h4″]

Antistatik tasarım kanal&difüzörler ile toprak arasında voltaj farkının engellenmesi gereken alanlar içindir. 4 parametreden meydana gelir:

1. Yüksek iletkenlikte kumaş Premium (PMI, NMI)

2. Yüksek iletkenlikte uzunlamasına dikili bir iletken şerit

3. Tüm fermuarlarda metal ek yeri

4. Kanal uçlarında topraklama noktaları.

[title text=”Kumaş Kepenk” tag=”h4″]

Kumaş kepenk kanalın veya difüzörün tüm kesitini kapayarak bulunduğu noktanın ötesinde hava taşınmasını veya hava dağıtımını engeller. İçinde çıkarılabilir ince metal bir çubuk ile kumaştan üretilmiştir. İç yüzeydeki konik membran kesit alanını kapatır veya açık bırakır. Manuel olarak veya servomotor ile işletilebilir.

[title text=”Birleşik Yarım Daireler” tag=”h4″]

Yan yana dikilmiş bir kaç yarım daire difüzörden meydana gelir. Bu şekilde daha düşük difüzör yüksekliklerinde daha büyük hava debileri taşınabilir.

[title text=”Uzun Mesafeli Hava Atış Çözümleri” tag=”h3″][title text=”Küçük Nozullar” tag=”h4″]

Küçük nozullar yönlendirilmiş hava dağıtımı sağlar. Hava atış mesafesi standart perforasyona oranla {5c05104d25a160a302994fd264e5232becf58ecaaca586c74d1b9579d3a17979}25 artar, sapma (defleksiyon) azalır. Küçük nozullar 20, 30 ve 40 mm olarak üç farklı çapta, endüstriyel ve premium olarak iki farklı çeşitte bulunur.

[title text=”Küçük Nozul Duman Testi” tag=”h5″]
[title text=”Kumaş/Plastik Nozul Yanmazlık Testi” tag=”h5″]
[title text=”Büyük Nozullar” tag=”h4″]

Büyük nozullarımız (daha geniş çap) en uzak mesafelere atış sağlar. Nozullar ile perforasyondan daha uzak mesafelere havayı ulaştırmak mümkündür. Sıcaklık farkı static basınca bağlı olarak bu mesafe 20 m’nin üzerine çıkabilir. Nozullar sabit, ayarlanabilir veya yönlendirilmiş olabilir. Her iki nozul tipi de benzer görüntüdedir, ayarlanabilir nozullar 4 kemer ile ± 45° yönlendirilebilir. Tüm kıvrımlar kumaştandır. Debi ayarı için nozulun içine bir damper dikilir.

[title text=”Ayarlanabilir Nozul” tag=”h5″]
[title text=”Yönlendirilmiş Nozul” tag=”h5″]
[title text=”Ayarlanabilir Özellikli Kumaş Kanallar” tag=”h3″][title text=”Ayarlanabilir Uzunluk” tag=”h4″]

Dairesel kanalın çevresine, birbirine eşit uzaklıkta 8 adet uzunluğu ayarlanabilir kemer dikilir. Her birinin uzunlukları eşit olarak ayarlanarak kanalın uzunluğu değiştirilir. Bu şekilde kanallar hızlıca uygulama durumuna göre ayarlanır.

KULLANIM ŞARTLARI:

– Maksimum ayarlanabilir uzunluk 1500 mm, 500 mm’ye kadar düşürülebilir.

– İzin verilen basınç kayıplarını yakalamak için kanal çapı yaklaşık {5c05104d25a160a302994fd264e5232becf58ecaaca586c74d1b9579d3a17979}25 artar.

– Sadece çapı 250 mm’den büyülk dairesel kanallarda uygulanır.

– Sadece Classic (PMS, NMS), Premium (PMI, NMI), Light (PLS, NLS) kumaşlarda uygulanır.

– Ayarlanabilir bölümler genişletilmiş şerit içeremezler

[title text=”Ayarlanabilir Dirsek” tag=”h4″]

Dairesel kanalın çevresine, birbirine eşit uzaklıkta 8 adet uzunluğu ayarlanabilir kemer dikilir. Bir kemerin kısaltılması kanalı belirli bir yöne döndürür. Dirsek açısı kemerlerin ayarlanması ile belirlenir:

[title text=”Ayarlanabilir Perforasyon” tag=”h4″]

Bizim orjinal innovasyonumuz manuel olarak difüzör deliklerinin boyutlarının ve hava debisinin ayarlanmasını sağlar. Aşağıdaki resimler çalışma şeklini tanımlıyor – gerçek difüzör boyutları ve delik dizilimi tamamen proje ihtiyaçlarına göre ayarlanır. Seçilen pozisyon cırt cırt ile korunur.

[title text=”Hareketli Adaptör” tag=”h4″]

Yarım veya çeyrek daire bir difüzörün düz yüzeyindeki bir adaptör 80 mm‘ye kadar hareketli şekilde tasarlanabilir. Hareketli adaptör gerçek uygulamada çizimden farklılıklar ortaya çıktığında kullanışlı olabilir. Teknik tanımlamada hareketli adaptör „INM“ olarak belirtilir (adaptör için kullanılan „IN“ koduna hareketli olduğunu gösteren M eklenir).

[title text=”Kumaş Deplasmanlı Difüzör” tag=”h4″]

Deplasmanlı kumaş difüzörümüz yüksek yerlerde hava dağıtımı için özel olarak tasarlanmıştır, genelde çatı üzerine yerleştirilen cihazlara bağlı kullanılır. Hava 1-6 saat yönleri arasında istenilen yerden yatay olarak dağıtılır. Sadece dik olarak kullanılabilir. Dik kayan kesitler hava akımının ayarının yapılmasını sağlar.

[title text=”Düzensiz Hava Akış Problemlerine Çözümler” tag=”h3″][title text=”Ekolayzerler” tag=”h4″]

Kumaş kanal boyunca hava akışını dengelemek için kullanılırlar. Kullanılmaları kumaşta titreşimi engeller ancak basınç kaybında artışa neden olur.

[title text=”Cepler” tag=”h4″]

Kumaş cepler perforasyon uygulamalrında sapmaları engellemek için tasarlanmıştır. Çözüm benzer güçte iki hava akımının bir araya gelmesine dayanır. Sıranın sonundaki delikten hava çıkışı yönlendirilerek perforasyon sapmalarını dengeler.

[title text=”Damper” tag=”h4″]

Oldukça geçirgen bir kuamştan üretilen ucu açık konik damperin küçük dairesel ağzının boyutu içinde dikili kemer ile ayarlanabilir. Difüzör çapına kadar maksimum seviyede açılması sıfır basınç kaybı anlamına gelir, tersine tamamen kapatılması en yüksek basınç kaybını yaratır. Fermuar bağlantısı açılarak çap ayarı her zaman yapılabilir. Amacı kanl boyunca statik basıncı düzenlemek ve hava dağıtımını bu şekilde homojen hale getirmektir. Ayrıca kumaş nozullar ve adaptörlerden hava debisini düzenleme için kullanılır.

[title text=”Kumaş Kanalların Bakımı ve Garanti Süresi” tag=”h2″]

Tüm kanal ve difüzörlerimiz yüksek kalite ve dayanımlı malzemelerden, doğal iplik katkı maddesi olmadan üretilir. Kullanılan malzeme siparişlerin teknik tanımlarında belirtilir. Eğer kanal veya difüzörde germe teli, dirsek, sabitleyiciler varsa bu sabitlenmiş ekipmanlar yıkamadan önce sökülmelidir.

[title text=”Kumaş Kanal Uygulamaları” tag=”h2″][title text=”Gıda işleme tesisleri” tag=”h3″]

Tarihte kumaş kanallar ilk gıda endüstrisinde kullanıldı. Hijyenik düzenlemeler gıda işleme tesislerindeki tüm sistemlerin tamamen temizlenebilmesini ön görür.Hava dağıtım sistemleri arasında bu talebi sadece kumaş kanllar karşılar. Yıkandıktan sonar kumaşlar tamamen temizdir, antibakteriyel uygulamaya dayanan her partikül dezenfektan ile etkisiz hale getirilir. Prihoda için özel olarak sonsuz ipliklerden üretilen kumaşlar pürüzsüzdür ve pislik birikimini engeller. Bu kanallarımızı, parça ipliklerden yapılan ve pislik birikimine imkan tanıyan ve hijyenik risk taşıyan diğer kanallardan ayırır.

[title text=”Soğuk depolar” tag=”h3″]

Büyük depolarda kumaş kanallar homojen hava dağılımı sağlayarak sıcaklıkları sabit tutar. Özellikle gıda depolarında bu önemli bir zorunluluktur. Düşük sıcakıkta bir ortamda çalışan insanlar esintiye karşı daha duyarlıdırlar. Rahatsız eden hava dağılımı daha fazla hastalığa sebep olur. Kumaş kanallar esinti yaratmadan havayı dağıtır ve kabul edilebilir bir iklim yaratır.

[title text=”Süpermarketler ve diğer halka açık ticari alanlar” tag=”h3″]

Yüksek duvarların olduğu mekanlar için talebe göre daha büyük deliklerden veya nozullardan oluşan bir hava dağıtım sistemi önerebiliriz.Her durumda müşterinin isteğine uygun hava yönlendirmesi ve dağıtımı mümkün olacaktır. Tecrübelerimiz kumaş kanal ve difüzörlerin süpermarketlerde geleneksel sistemlere oranla daha homojen bir hava dağılımı sağlar. Ek olarak maliyetler de daha düşüktür. Ayrıca, süpermarkette soğutulan ve ısıtılan alanlarda farklı renkli kanallar veya farklı hava dağıtım şekilleri kullanılabilir. Kumaşlarımızın yangın direnci tüm dünya standartlarına uygunluk gösterir.

[title text=”Kimya, tekstil ve elektronik endüstrisi” tag=”h3″]

Kumaş kanalla hava dağıtımı her endüstriyel kol için mükemmel bir çözüm. Homojen (esintisiz) hava dağıtımını düşük maliyetlerde sunarak son kullanıcının taleplerine uygun bir havalandırma sağlar.Yüzün üzerinde montaj alternatifi ile tavan, duvar ve diğer ekipmanların durumune göre her duruma uygun bir çözüm sunar. Kirli ortamlar daha büyük deliklerin (perforasyon) kullanılmasını gerektirir.

[title text=”Ofisler, restaurantlar, sinemalar” tag=”h3″]

Yüksek estetik talepler renkli, farklı şekil seçenekleri ile kumaş kanallarla karşılanabilir. Düzgün üretilen ve kusursuz monte edilen kumaş difüzörler iç mimarinin bir parçası haline gelebilir. Kumaş difüzörlerin kullanıldığı ortamda hava dağıtımı soğuk tavan veya kirişler ile aynıdır. Bu çözümlerle karşılaştırıldığında en donanımlı kumaş difüzör bile çok daha düşük maliyetlidir. Geleneksel difüzörlerin aksine çözümümüz hiç bir yerel sıcaklık konforsuzluğu yaratmaz. Tecrübelerimiz homojen hava dağıtımı ile soğutma yapılan ofislerde çalışanların dikkat çekici seviyede daha memnun olduğunu gösteriyor.

[title text=”Havuzlar, spor salonları ve fitness merkezleri” tag=”h3″]

Farklı spor alanlarında kumaş kanal tipik bir çözüm. Büyük por salonlarında, farklı hava yönlendirme seçenekleri mevcut. Aksine, fitness merkezlerinin ziyaretçileri soğuk havanın minimum hızda dağıtılmasından şikayetçi olmayacaklardır. Düşük yükseklikteki alanlarda hava dağıtımı her zaman zordur. Tavana monte edilen yarım daire difüzörler fiyat ve fonksiyon olarak en iyi seçim. Havuz alanlarında ise kumaş kanal kullanımı bir şart. Kullanılan kumaşlar, montaj ekipmanı nemli ortamda kullanıma uygun. Farklı renkler ortama canlılık da katıyor.

[title text=”Geçici uygulamalar” tag=”h3″]

Büyük boyutlardaki çadırlarda veya diğer geçici kurulumlarda ısıtma veya soğutma için kumaş hava dağıtım sistemlerinin tercih edilmesinin sebebi açıktır. Hafif çatılı yapılarda 100 ile 400 g/m2 ağırlıklarda kumaş kanal ve difüzörlerin taşınması mümkündür. Difüzörlere dikili kancalar ve destekleyici teller ile montaj çok hızlıdır. Yüksek kalite malzeme tekrar kullanıma izin verir.Tek kaynaktan beslenen şartlandırılmış havanın kumaş kanallarla dağıtımı serbest üflemeden çok daha etkilidir. Hava dağıtım sistemi olmadan ısıtma yapmak sıcak havanın yükselmesi ile tavan altı zonu aşırı ısıtarak yüksek ısı kaybına neden olur. Soğutmada yüksek hava debileri yerel aşırı soğumaya ve esintiye sebep olurken, başka noktalarda soğutulamayan zonlar oluşur.Her iki soruna da doğru tasarlanan kumaş hava dağıtım sistemi ile çözüm üretilebilir.

[title text=”Tavukçuluk ve seracılık” tag=”h3″]

İstenilen byoutlarda ve hava dağıtım özelliklerinde, nem ve özel ortam havası şartlarından zarar görmeyen malzemelerin özel seçimi ve esnek üretimi ile tavukçuluk ve seracılık için kumaş kanallar ile eksiksiz çözümler üretilir.

[title text=”Sıkça Sorulan Sorular” tag=”h2″][title text=”1/ Fan durdurulduğunda dairesel bir kumaş kanal nasıl görünür?” tag=”h5″]
[title text=”2/ Hava egzosu için kumaş kanal kullanmam mümkün mü?” tag=”h5″]

PŘÍHODA s.r.o. dünyada negatif basınç kanallarını pazara ilk sunan marka. Dikdörtgen ve üçgen şekillerde üretilir. Kanalın tüm yüzeyinin yeterli şekilde gerdirilmesi esasına dayanır. Yapı basit demontaj ve montaja imkan tanır. Kanala hava girişi için perforasyon delikleri kullanılır.

[title text=”3/ Tektil difüzörlerin kullanım ömrü ne kadardır?” tag=”h5″]

Kumaş kısa dönemli bir çözüm değildir.Yüksek kalite kumaşlardan yapılan kanallar 15 yıl veya daha uzun süre dayanır. En fazla 50 defa yıkanabilen hafif kumaşlar (yaklaşık 100 g/m2) veya yırtılması daha kolay polietilen folyolar Foils (NLF) daha kısa ömre sahip olabilirler.

[title text=”4/ Bir tekstil difüzörün basınç kaybı nedir?” tag=”h5″]

Farklı şekillere sahip olmayan iyi tasarlanmış bir difüzörde yaklaşık her noktada eşit sabit bir statik basınç vardır.Kumaş perforasyonu statik basıncın ortalamasına göre hesaplanır.Başka bir deyişle, difüzör bağlandığı kanal dış basıncına göre tasarlanır. Şekilli parçalar ve türbülans ekolayzırları dikkat edilmesi gereken ek basınç kayıpları yaratır. Difüzörün içinde düzenli olarak azalan hızlar sonucunda sürtünme basınç kayıpları çok düşütür. Kullanılabilen en düşük basınç 50 Pa olurken, bu hafif kumaşlarda 20 Pa’dır.

[title text=”5/ Difüzörler toz veya diğer kirler nedeni ile tıkandığında ne yapmalıyım?” tag=”h5″]

Tüm ürünlerimiz kolayca temizlenir. Bir çok kumaşımız çamaşır makinesinde yıkanabilir. Perforasyonlu (4 mm’den büyük delikler) difüzörller asla tamamen tıkanmazlar. Mikro-perforasyon delikleri bulunan kanallarımız, geçirgen kumaş yüzeylere göre 2 kat daha uzun süre bakım yapılmadan çalışabilir. Genelde temizlik hijyenik veya estetik sebeplerden yapılır. Sistemimizde parçalar birbirlerinde fermuar ile ayrılır ve her bağımsız parçada sistemdeki yerini gösteren pozisyon numaraları ile yıkama talimatları bulunur.

[title text=”6/ Kumaş kanallar küflenir mi?” tag=”h5″]

Küf, havasız ve nemli kalan her malzemede oluşur. Buna bizim antibakteriyel kumaşlarımız da dahildir. Kumaşlarımızdan sadece Prihoda Plastic (NMF)  küfe dayanıklıdır. Difüzörleri asla nemli depolamayın ve uzun süre çalışmaz halde bırakmayın, özellikle nemli ortamlarda. Küf kumaşın üzerinde temizlenemeyen izler oluşturur.

[title text=”7/ Dikdörtgen difüzörler kullanılabilir mi?” tag=”h5″]

PŘÍHODA s.r.o. dikdörtgen kesitlerin kullanılmasını mümkün hae getiren özel bir montaj şekli geliştirdi. Prensip gerdirme sistemi ile kumaşın enine ve boyuna gerilmesi üzerine temellendirildi. Yapı basit demontaj ve montaja imkan tanır. Dikdörtgen kesitli kumaş kanallar tavan direk monte edilebilir veya alana sarkıtılabilir.

[title text=”8/ Tekstil difüzörler filtre olarak da işlev görür mü? ” tag=”h5″]

Geçirgen malzeme kullanılmışsa (PMS, PMSre, PMI, PLS), kumaşın yüzeyinden atılan hava için kumaş filtre görevi görür. Kumaşın kir oranı arttıkça, basınç kaybı artar ve hava debisi azalır. Bu yüzden kumaşın yıkanması önemlidir. Biz, perfore kumaşın kullanımının açık ara en iyi çözüm olarak kabul ediyoruz. Perfore kumaşlar filtre görevi görmeseler bile, basınç kaybı değerinin değişimini önlerler ve ihtiyaç olan yıkama sayısı dikkate alınacak oranda azalır. Biz hava filtreleme değil, hava dağıtım ürünleri üreticisiyiz.

[title text=”9/ Neden PRIHODA plastik nozul veya slot kullanmıyor?” tag=”h5″]

Plastik nozul ve uzunlamasına slotların kullanımının tarihsel bir gerekliliği var. Bu araçlar ile farklı hava dağıtım şekilleri oluşturuldu, plastik nozullar ayrıca delinen kumaşların yırtılmasını engelledi. Ancak lazer teknolojisi ile mükemmel delikler açıp yakılan kumaşın yırtılmasını ortadan kaldırdığımızda, araçlar gereğini yitirdi. Doğru tasarlanan, lazerle delinmiş sıralar aynı ihtiyacı karşılarken, daha estetik ve daha ekonomik bir çözüm oluşturdu. Uzak mesafelere hava dağıtımı ve dik üfleme için kumaştan nozullar üretiyoruz, asla plastik nozul kullanmıyoruz. Kumaş nozullarımız daha hafif ve kullanım sırasında düşmüyor veya yıkama sırasında sürtünerek malzemeye zarar vermiyor.

[title text=”10/ Prihoda neden daha fazla çeşit geçirgen kumaş kullanmıyor?” tag=”h5″]

Biz geçirgen kumaşı ortamın çiğlenme noktası altında hava dağıtımında yoğuşmayı engellemek için kullanıyoruz. Ancak sadece belirli geçirgenlikte tek bir malzememiz var. Geçirgenliği oldukça düşük ve sadece yoğuşmayı engelleme amaçlı. Hava dağıtımı deliklerle (mikroperforasyon, perforasyon veya her ikisi bir arada) ve ayarlı hava çıkışları ile  (nozullar, cepler) sağlanır. Ürün yelpazemiz kullanımı bazen kaçınılmaz olan sızdırmaz malzemeler de içeriyor.

[title text=”Monaj Şekli 1″ tag=”h6″]
[title text=”Monaj Şekli 2″ tag=”h6″]
[title text=”Montaj Şekli 3A + 7H” tag=”h6″]
[title text=”Montaj Şekli 3A + 7H, D>450 mm” tag=”h6″]
[title text=”Montaj Şekli 3AB” tag=”h6″]
[title text=”Montaj Şekli 3B” tag=”h6″]
[title text=”Montaj Şekli 3AL” tag=”h6″]
[title text=”Montaj Şekli 3ACL” tag=”h6″]
[title text=”Montaj Şekli 4 + 7″ tag=”h6″]
[title text=”Montaj Şekli 4 + 7H” tag=”h6″]
[title text=”Montaj Şekli 5AL” tag=”h6″]
[title text=”Montaj Şekli 5AL + dirsek” tag=”h6″]
[title text=”Montaj Şekli 5AIL” tag=”h6″]
[title text=”Montaj Şekli 5AI + IT” tag=”h6″]
[title text=”Montaj Şekli 5AEL” tag=”h6″]
[title text=”Montaj Şekli 6A” tag=”h6″]
[title text=”Montaj Şekli 6AL” tag=”h6″]
[title text=”Montaj Şekli 6ALN” tag=”h6″]
[title text=”Montaj Şekli 8A” tag=”h6″]
[title text=”Montaj Şekli 8A + 7H” tag=”h6″]
[title text=”Montaj Şekli 8AB” tag=”h6″]
[title text=”Montaj Şekli 8AL” tag=”h6″]
[title text=”Montaj Şekli 8AL + dirsek” tag=”h6″]
[title text=”Montaj Şekli 8AL – Ofis Tasarımı” tag=”h6″]
[title text=”Montaj Şekli 8ACL” tag=”h6″]
[title text=”Montaj Şekli 8ACL – Ofis Tasarımı” tag=”h6″]
[title text=”Montaj Şekli 9AL” tag=”h6″]
[title text=”Montaj Şekli 11AL” tag=”h6″]
Call Now ButtonHEMEN ARA
WhatsApp WhatsApp Destek